top of page

VOJVODINA CUP 2021.

SD Novi Sad 1790 je od 03 -04. 04. 2021. godine organizovala je Vojvodina kup, takmičenje koje je okupilo strelce iz Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije, Slovačke i Srbije. Strelci su se takmičili u gađanju iz vazdušnog oružja pojedinačno i u mešovitim parovima. U kategoriji juniora, vadzušna puška, najuspešniji je bio Petar Erdei, član SD Novi Sad 1790. Teodora Vukojević, članica „Čika Mate“, je bila najuspešnija učesnica prvog dana, Sanje Vukašinović, i članica SD Novi Sada 1790 osvojila je 2. mesto, dok je Ivana Marić (Policajac) osvojila 3. Teodora Vukojević je osvojila dva zlata, jer trijumfovala je i u juniorskoj konkurenciji. Damir Mikec i Zorana Arunović, jedan od najboljih miks parova pištoljem na svetu, je u obe faze kvalifikacija bio najprecizniji, a u meču za zlato ubedljivo je pobedio ekipu SD Novi Sad 1790, u kojoj su gađali reprezentativka Brankica Zarić i Rastko Jokić. Treći je bio tandem Kikinde, za koji su se nadmetali član nacionalnog tima Duško Petrov i Jelena Tomić. Sve tri medalje u takmičenju muškaraca puškom osvojili su seniorski reprezentativci. Najprecizniji je bio Lazar Kovačević, strelac Jagodine 92, Milutin Stefanović („Čika Mata“) bio je 2. dok je Milenko Sebić SD Novi Sad 1790 osvojio 3. mesto.
Kovačević je ostvario i najvredniji rezultat dana u kvalifikacijama – 632,7 upucana kruga. Najbolji rezultat kvalifikacija u ženskoj konkurenciji postigla je Andrea Arsović.

Ministar omladine i sporta Republike Srbije Vanja Udovičić posetio je Vojvodina kup i razgovarao sa rukovodstvom Saveza, stručnim štabom i reprezentativcima o planovima, pre svega o najvećem izazovu u ovoj godini, Olimpijskim igrama u Tokiju. Ministar se oprobao i na vatrenoj liniji, ispalio je nekoliko hitaca vazdušnim pištoljem.

- Šampionske medalje stvaraju samo timovi koji su odlučni i jaki, koji ne staju pred izazovima i veruju i znaju da mogu da stignu do cilja. Svaki detalj je važan, a neretko i odlučujući i zato smo tu da direktno komuniciramo o svemu i to svakodnevno. Naši reprezentativci u streljaštvu su rešeni, motivisani, vredni i posvećeni, a mi smo tu da im pružimo svu moguću podršku, i na terenu, ali i van njega, da kada je najvažnije imaju mirnu ruku i hitac koji pogađa metu - rekao je, između ostalog, ministar Udovičić. Nenad Putnik, predsednik Streljačkog saveza Srbije je kazao: - Tokom prijateljskog i srdačnog susreta, ministar je sa strelcima razgovarao o uslovima u kojima treniraju i o tome šta im je još neophodno tokom priprema i ponudio svu pomoć. Ministru Udovičiću se zahvaljujemo kako na poseti, tako i na kontinuiranoj podršci, koju dobijamo, posebno u olimpijskoj godini. Vrlo se trudi da sportistima obezbedi adekvatne uslove za rad. Takođe, pruža nam i veliku podršku da završimo projekte po pitanju infrastrukture, izuzetno važne za razvoj srpskog streljaštva.

Milutin Stefanović, reprezentativac Srbije i osvajač olimpijske kvote puškom, je istakao: - Kao bivši sportista, ministar Udovičić odlično razume naše potrebe. Dosadašnjom podrškom i angažovanjem zaslužio je naše poštovanje i poverenje. Mi strelci u njemu imamo pouzdanog partnera.

Drugog dana takmičenja Zorana Arunović je u finalu pištoljem ubedljivo trijumfovala drugo mesto osvojila je takođe reprezentativka Brankica Zarić, koja se na Vojvodina kupu takmičila kao članica SD Novi Sad 1790, dok je treća bila Jovana Todorović, juniorka Novog Beograda-Ušće. Međutim, Jovani nije pripalo zlato u omladinskoj konkurenciji. U kategoriji juniorki najuspešnija je bila njena prezimenjakinja – Jelena Todorović, klupska drugarica Arunovićeve iz Olimpika 011. Damir Mikec, prva perjanica beogradskog Policajca, je dominirao u kvalifikacijama muškog takmičenja pištoljem. U finalu je vodio veliku borbu sa Duškom Petrovim (Kikinda), kolegom iz nacionalnog tima. Posle nekoliko preokreta, obojica su finale završili sa po 238,9 krugova, pa je odlučivao dodatni hitac. Mikec je bio uspešniji u raspucavanju i osvojio zlato. Treće mesto pripalo je Predragu Rakiću iz Bosne i Hercegovine, strelcu kluba TRB iz Bijeljine. Smederevac Dušan Bojić je bio najbolji među juniorima. Ekipa Srbija 1 (Andrea Arsović/Milutin Stefanović) je bila najuspešnija u obe faze kvalifikacija mešovitih parova puškom. U finalu se, prema očekivanju, sastala sa Srbijom 2 (Sanja Vukašinović/Lazar Kovačević). Meč za zlato je bio „trka rame uz rame“. Na kraju je Srbija 2 stigla do trijumfa sa minimalnom razlikom, pobedila je 17:15 u poenima. Bronzu su osvojili mladi strelaci Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) i Petar Erdei (Novi Sad 1790).

Čestitamo osvajačima medalja i učesnicima, posebno strelcima SD Novi Sad 1790.