top of page

SLIKE SA TAKMIČENJA WSPS GRAND PRIX 2021.

WSPS GRAND PRIX NOVI SAD 2021.

Streljačka družina Novi Sad 1790 je i ove godine bila organizator međunarodnog takmičenja „Velika nagrada Novog Sada 2021.“, za osobe sa inavliditetom pod nazovom WSPS Grand Prix Novi Sad 2021. koji je bio održan od 01 - 04. 07. 2021. godine. Ovo  takmičenje okupilo je strelce iz 20 zemalja, Austria, Azerbadžan, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Danska, Francuska, Nemačka, Grčka, Mađarska, India, Iraq, Israel, Kazakhstan, Severna Makedonia, Crna Gora, Norveška, Srbija, Švedska, Turska i Ukraijina. Poslednje veliko takmičenje za strelce paraolimpijce pred POI u Tokiju, okupilo je takmičare iz 20 zemalja. Od srpskih reprezentativaca najuspešniji je bio Dragan Ristić, koji je osvojio jedno zlato i jednu bronzu. Trijumfovao je u gađanju vazdušnom puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2, u disciplini u kojoj je aktuelni evropski prvak i svetski vicešampion. Treće mesto osvojio je u gađanju MK puškom iz ležećeg stava, kojom je na poslednjem Svetskom prvenstvu osvojio zlato. U obe discipline muškarci i žene se takmiče u jedinstvenoj konkurenciji. Laslo Šuranji se okitio sa dve bronze. Bio je treći u gađanju MK puškom iz trostava u muškoj i MK puškom iz ležećeg stava u mešovitoj konkurenciji u kategoriji SH1. Šuranji je paraolimpijski prvak u trostavu iz Rija 2016, a na prethodnim Paraolimpijskim igrama je MK puškom iz ležećeg stava osvojio bronzu. Dejan Jokić je bio treći u takmičenju vazdušnom puškom u kategriji SH2 (muško-ženska konkurencija), a Jelena Pantović je osvojila bronzu u nadmetanju dama vazdušnom puškom u kategoriji SH1. Čestitamo osvajačima medalja i učesnicima!